למעבר לאתר החדש

 

 דבר ההנהלה האומנותית

זו השנה האחרונה שלנו כמנהלים אמנותיים והזדמנות אחרונה לחלוק איתכם, אורחי הפסטיבל ואוהביו איזה שהוא סיכום.
אנחנו עוזבים את התפקיד הנפלא הזה מתוך תקווה ואמונה שהמהלך שהתחלנו ימשיך וישגשג.
סכנת "ההתנרמלות", כך אנו מרגישים, אורבת לפסטיבל כמו לכל מיזם ותיק ומצליח.
אנחנו עדיין זוכרים את ההליכה במערות, באולמות שרק החלו לחשוף אותם בשנים הראשונות. היה משהו תמים, ראשוני ומתלהם אז.
עם חלוף הזמן חל פיחות זוחל ברמת ההעזה, לקיחת הסיכונים ויציאה לניסויים חדשים, עבודה בפורמטים לא שגרתיים ובבחירה לעסוק בתכנים אלה ואחרים.

לא זה המקום להיכנס לניתוח מעמיק של התופעה, אבל ניתן להבין שהיא משקפת במידה רבה הלך רוח בתיאטרון הישראלי. עכו היא חוד החנית, היא אספקלריה ולכן היה חשוב לנו יותר מתמיד לחזק את המקומות שנחלשו, אלו שהצבענו עליהם כשהתחלנו את הקדנציה.
השנה נציע לכם לשוטט מעט ולא רק באירועי החוצות הססגוניים, אלא גם בהפקות תחרות שאת חלקן הוצאנו אל מחוץ למתחם הפסטיבל הנפלא והייחודי כשלעצמו.
תכנסו שוב אל מבוכי סמטאות העיר העתיקה אל אירוע אמנותי שקורה בבית דירות בלב הקסבה, תגיעו למתנ"ס שהיה בית השלטון העותמאני ותלכו להצגה שמתקיימת בבית ספר בעיר. תוכלו לבקר בהפקה שנמשכת לאורך כל היום ולעקוב מקרוב אחר תהליך יצירתי שקורה "כאן ועכשיו". בהצגה אחרת תעמדו בחלל ותשוטטו בו ואם תסכימו לעשות מאמץ ולהצפין עד רחוב בן עמי לבקר בפרויקט מיוחד שמתרחש במדרחוב עצמו, נשמח.
כן, וגם השנה נחטט בהוויה הישראלית, לעיתים עד זוב דם.
פסטיבל עכו הוא פתח תקווה לאמירה אלטרנטיבית, אופוזיציונית בכל ההיבטים; מהתוכני לאסטטי וחוזר חלילה ותפילתנו שאלו שימשיכו במלאכה יעמדו על המשמר ויהיו קשובים לקולות אחרים שמשוועים וצריכים להישמע ולעיתים עכו היא אולי הסיכוי היחיד שלהם לקרום עור וגידים.


תודות לחברי הועדה האמנותית יובל מסקין, פנצ'ו אדלברג וטובי דיקמן שליוו אותנו במהלך ארבע השנים ולסיני פתר שהיה איתנו עד השנה הנוכחית. וכן לג'קי שמש (לונדון) יאיר ורדי(תיאטרון תמונע) וד"ר עתי ציטרון שסייעו לנו בעצה טובה. 

                                                                 שלכם,
   

                                                                 סמדר יערון ומוני יוסף
                                                                   מנהלים אומנותיים

 
טל' מטה הפסטיבל: 04-9552541  |  טל' מטה אירועי חוצות: 04-9552536
© כל הזכויות שמורות לפסטיבל עכו

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים