למעבר לאתר החדש

 

 

"פסטיבל עכו לתאטרון ישראלי אחר" ה-35

ננעל הערב בהצלחה!!!

מעל 120 אלף איש גדשו את רחובות עכו ,

והגיעו לחגוג בחוויית התאטרון הגדולה של ישראל
הוכרזו הזוכים בתחרות- פרס הצגת השנה מוענק ל-"גן העדן האבוד"

לראשונה בתולדות הפסטיבל בחר הקהל את מופע החוצות האהוב – "ג'ונגל"

פסטיבל עכו ה-35 לשנת 2014 ננעל הערב בטקס חגיגי.

 

במהלך ארבעת ימי הפסטיבל גדשו את רחובות העיר העתיקה עכו מספר שיא כ-120 אלף מבקרים שצפו במגוון ההצגות ומופעי הרחוב, בילו ונהנו מחוויית התאטרון הגדולה והוותיקה בישראל.

 

פסטיבל עכו מהווה כבר 35 שנה את תחילת המסע החשוב במשעולי התיאטרון הישראלי: נקודת ציון ליוצרים וכישרונות גדולים שמתחילים בפסטיבל ולאחר מכן הופכים לבמאים, שחקנים ויוצרים המובילים בישראל. כך למשל מאור זגורי שהחל דרכו בעכו לפני שנתיים, חוזר השנה כחבר בוועדת השופטים לאחר ההצלחה המסחררת של הסדרה שלו "זגורי אימפריה".

 

הפסטיבל הקיף השנה במשך ארבעה ימים למעלה מ-540 הרמות מסך של 72 מופעים, בהם השתתפו כ-425 אמנים מרחבי הארץ והעולם במגוון אירועים ומופעים מכל הסוגים: הצגות תאטרון בבכורה, תאטרון רחוב, תאטרון אינטראקטיבי, מחול, מיצגים, וידאו-ארט, מופעי מוסיקה, יריד אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים. לראשונה בתולדות הפסטיבל בחר השנה קהל המבקרים את מופע החוצות האהוב - ההצגה "ג'ונג'ל". תפוסה מלאה נרשמה באולמות ההצגות ומאות נותרו ללא כרטיסים.

 

השנה בלטו ברחבי העיר בני הנוער הרבים שהגיעו לחוות ולצפות בתיאטרון על סוגיו השונים. משפחות רבות טיילו בעיר העתיקה ונהנו ממופעי החוצות על רקע עיר הנמל המרהיבה, הסמטאות שוקקות החיים עם היזמים החדשים, יהודים וערבים כאחד.

 

פסטיבל עכו 2014 מופק ומנוהל על ידי עיריית עכו, כאשר על ניהולו האמנותי ניצח גיל אלון .

מנכ"ל הפסטיבל, אלברט בן - שלוש: "אווירת הדו קיום של העיר עכו, לאחר יום הכיפורים ועיד אל אדחא מינפה את פסטיבל עכו השנה ומעל ל-120 אלף מבקרים שהצביעו ברגליים, הוכיחו בפעם ה-35 את ייחודו , מיקומו ומעמדו של פסטיבל עכו כחשוב ביותר לעולם התיאטרון בישראל."

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי: "גם בשנתו ה-35 הוכיח פסטיבל עכו את היותו הפסטיבל החשוב ביותר במדינת ישראל ועל כך יעידו אלפי המבקרים שפקדו את הפסטיבל ונהנו מחגיגה צבעונית וייחודית. הפסטיבל שלא מפסיק להתחדש היה מרהיב ביופיו, מגוון, ססגוני וסיפק לשוחרי התרבות חוויה תיאטרלית אחרת וזאת על רקע אתריה הקסומים של העיר עכו הנמצאת בתנופת פיתוח אדירה".
גיל אלון, מנהל אמנותי: "בסיום פסטיבל עכו 2014, הערב אפשר להסתכל אחורה על התהליך. בשלבים הראשונים של התהליך אני והוועדה האמנותית בוחרים את מה שנגע לליבנו ואת מה שריגש. ואז תוך כדי הפסטיבל ובמפגש עם הקהל מסתבר מאליו הקו המשותף. והנה השנה החוט העובר בין כל ההצגות המגוונות בצורתן, הוא חוט של חיפוש אחר השייכות, אובדן הזהות וניתוק מן הכבלים של המוסכמות החברתיות."

 

הזוכים בפסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר 2014


חבר השופטים: יו"ר חבר השופטים הסופרת והמחזאית סביון ליברכט, הבמאית נעמי פולני, המחזאי והסטיריקן אפרים סידון, המחזאי התסריטאי והבמאי מאור זגורי, והמחזאי והבמאי אייל וויזר.

 

נימוקי חבר השופטים

 

פרס ההצגה הטובה ביותר מוענק

להצגה "גן העדן האבוד". גן העדן האבוד הוא תחקיר תגובה רחב יריעה החולש על סוגיות פוליטיות, מגדריות, אמנותיות ואתיות עכשוויות. זו עבודה שקשורה ומתייחסת למקום שבו היא נוצרת. היא מהווה סמן חשוב להתוויית אופיו העתידי של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר.


פרס הבימוי מוענק

לאילאיל לב כנען על בימוי ההצגה "מקלט 02" על הנהגת האנסמבל ועל בימוי ויצירת הצגה מקורית מבריקה ונוגעת ללב המגלה קול ייחודי ורגיש בעולם התיאטרון בן זמננו.

 

פרס המחזה מוענק

לסתיו פלטי-נגב על המחזה "סלים סלים". זהו סיפור אנושי הכתוב בכישרון וברגישות ומציב מראה מורכבת של הסכסוך הבלתי פתור באזורנו. זהו מחזה על חוסר תוחלת, חוסר תקווה וחוסר יכולת שיוצרת המציאות האטומה וחסרת הלב של האינדיבידואל מעל מערכות אטומות לב.

 

פרס השחקן הטוב ביותר לתפקיד ראשי מוענק
לג'ורג אסקנדר על תפקידו בהצגה "סלים סלים" בזכות גילום רב עצמה לסיפורו של הגיבור. על עיצוב אמין של דמות הכלואה בין שני צידי המתרס של הקונפליקט הישראלי פלסטינאי.

 

פרס השחקנית הטובה ביותר לתפקיד ראשי מוענק
לנועה הר ציון על תפקידה בהצגה "אמסטרדם בלוג", על ביצוע תפקיד כובש, סוחף ויצרי. זהו ביצוע אינטיליגנטי ואמיץ של כישרון בימתי מבטיח.

 

פרס עבודת האנסמבל מוענק

להצגה "מקלט 02". מקלט 02 היא עבודת צוות מופלאה שכל מעצביה ומשתתפיה בהדרכת הבמאית הצעירה יצרו הפקה בימתית מקורית, מעניינת ואמינה.

 

פרס השחקנית הטובה ביותר לתפקיד משנה מוענק

ללני שחף על תפקידה בהצגה "גן העדן האבוד" על ביצוע מלא תבונה ומכשף של טקסט הנע על הסקאלה בין הקלאסי ליומיומי.

 

פרס השחקן הטוב ביותר לתפקיד משנה מוענק

לאריאל בראון על תפקידו בהצגה "מקלט 02". אריאל מעצב בבגרות דמות הנעה בין שפיות ואי שפיות ומצליחה באותה עת לתעתע בתבניות החשיבה השמרניות המגדירות את הנורמטיבי.

 

פרס על שפת במה מוענק

להצגה "אני רוצה לרקוד, קייט" בבימוי של ארי טפרברג, על עיצוב שפת במה ייחודי, רגיש וגדוש ניואנסים, המייצר שדה פסיכולוגיסטי מורכב של שליטה וציות בתוך משפחה גרעינית.

 

 

 

פרס עיצוב החלל מוענק

לאיריס מועלם על עבודתה בהצגה "גן העדן האבוד". במרכז היצירה גן העדן האבוד עומד עיצוב חלל מקורי ויוצא דופן המייצר עולם פנטסטי פיוטי המגיב לסיפור המיתולוגי על פרומתאוס הכבול. זו עבודה מרובת ניואנסים של פעולות המתקיימות בחלל והמתגבשות לעולם דימויים מורכב.

 

פרס לעיצוב התלבושות מוענק

לג'ואנה ג'ונס על עבודתה בהצגה "אני רוצה לרקוד, קייט". חמש תלבושות במרכז ההצגה, שונות זו מזו ובכל זאת מחוברות בגוון ובעיטור, והן מאפשרות ליצור עולם ויזואלי, נעות בחלל ויוצרות ריקוד משל עצמן.

 

פרס עיצוב הסאונד מוענק

לדגנית אליקים על עבודת הסאונד באירוע "גן העדן האבוד", המהווה מעטפת המקשרת בין הפרגמנטים השונים של המופע. זהו פסקול מוזיקאלי הנע בין סגנונות שונים אך בו בעת מצליח לייצר היגיון הרמטי.

 

פרס התאורה הטובה ביותר מוענק

לאורי רובינשטיין על עבודת התאורה בהצגה "אמסטרדם בלוג". על עיצוב רצף תמונות במה מואפלות ויפהפיות, תוך שימוש באמצעי תאורה מקוריים ובאינטליגנציה חזותית עתירת דמיון.

 

 

יור הנהלת הפסטיבל: שמעון לנקרי- ראש העיר עכו
סגן
יור הנהלת הפסטיבל: דוד הררי
מנכ
ל ומפיק ראשי :אלברט בן-  שלוש
מנהל
אמנותי: גיל אלון
מפיקה
: אתי שפיצר

ועדה אמנותית: פרידה שוהם, יובל מסקין, אבי גיבסון בר-אל

עוזרת למנהל אמנותי: עינת בסר

מנהל לוגיסטיקה ורישוי: פטל בנימין

ניהול והפקה אירועי רחוב: גקי בכר, פנינה סקס דהרי

 

חברי ועדת היגוי: ליזו אוחיון, אלברט בן - שלוש, אביבה גלעד, עו"ד אדהם ג'מאל, עו"ד כנרת הדר, יצחק ויינגרטן, עו"ד מיכה ינון, אילנה דרורי, פרופ' שמעון לוי, ראובן ויצמן, זאב נויימן, ד"ר ג'אנאן פארג' פלאח, אוהד שגב, קובי שמעוני

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר מופק ומנוהל על ידי עיריית עכו בשיתוף החברה לפיתוח עכו העתיקה ומתקיים בתמיכת משרד התרבות והספורט- מנהל תרבות ואומנות, עיריית עכו, הרשות לפיתוח הגליל, מפעל הפיס ומועצת הפיס לתרבות ולאומנות ובנק הפועלים

 

בברכה  ,

אלברט בן-שלוש

מנכ"ל הפסטיבל

טל' מטה הפסטיבל: 04-9552541  |  טל' מטה אירועי חוצות: 04-9552536
© כל הזכויות שמורות לפסטיבל עכו

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים