למעבר לאתר החדש

 

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר 2007

זוכי פסטיבל עכו 2007
הקהל שוב הצביע ברגלים

היום (יום רביעי התאריך ה- 3.10.07) ננעל פסטיבל עכו ה- 28 לתיאטרון ישראלי אחר. עפ"י הערכת המשטרה ביקרו במהלך ארבעת ימי הפסטיבל יותר מ- 250 אלף איש.

מנכ"ל הפסטיבל אלברט בן שלוש מסר כי: " פסטיבל עכו השנה היה אחד מהצבעוניים והססגוניים שהיו אי פעם בעכו, ניתן לומר שהשנה התקיימו שני פסטיבלים; האחד, פסטיבל הצגות התחרות שהועלו באולמות והשני, פסטיבל לתיאטרון רחוב שעלה ברמתו ובכמות המופעים על כל פסטיבל אחר במדינת ישראל"

עוד מסר המנכ"ל כי נרשמה תפוסה של 98% בהצגות הפסטיבל, וכי מתוך סה"כ 12,000 הכרטיסים שהוצעו למכירה, נמכרו 94% כאשר 50% מהם נמכרו כבר לפני תחילת הפסטיבל.

קהל המבקרים הרב, שצפה בעשרות המופעים והאירועים השונים מהארץ ומחו"ל, הצביע ברגלים, והוכיח שוב את חשיבותו של פסטיבל עכו, כאירוע אמנותי מוביל בעולם התיאטרון הישראלי, המאפשר לאמנים לפתח וליצור תיאטרון מקורי, יצירתי, ניסויי ואחר.

דניאלה מיכאלי המנהלת האמנותית של פסטיבל עכו זו השנה השלישית, הביעה סיפוק מכך שאת הפסטיבל איכלסו השנה יוצרים צעירים במיוחד שעבודותיהם התאפיינו בשפות תיאטרליות מגוונות ובניסיונות נועזים שעוררו שיח ער בקרב קהל המבקרים.
הועדה האמנותית רואה בפסטיבל עכו במה יחידה מסוגה המאפשרת ניסיונות יצירתיים ופיתוח הדור הבא של יוצרי התיאטרון בארץ.

על חברי הועדה האמנותית נמנו: חוה אורטמן, מוניר בכרי, לילי בן נחשון, חני ורדי, יובל מסקין, משה נאור ואביגיל גרין כעוזרת למנהלת האמנותית דניאלה מיכאלי.

סה"כ הקיף השנה הפסטיבל 500 הופעות של 66 מופעים: הצגות הפסטיבל במסגרת תחרות, הפקות ואירועים מיוחדים, מופעי תיאטרוני רחוב ואירועים באוויר הפתוח לצד הפקות אורחות מהארץ ומהעולם.
במסגרת אירועי תיאטרון הרחוב, שנוהלו השנה לראשונה על ידי אבי גיבסון-בראל וינון צפריר מתיאטרון אורתו-דה, הועלו 47 מופעים ואירועים שונים מתוכם 17 בכורות ו-10 הפקות אורחות מהעולם שהציגו מגוון מקורי ונועז, שהועלו במתחמים שונים בקריית הפסטיבל וברחובות העיר עכו.
במימד הבינלאומי של שיתופי פעולה וחילופי תרבות הגיעה משלחת של 45 שגרירים ונספחי תרבות, נציגים של 25 מדינות מרחבי תבל, לביקור מיוחד בפסטיבל עכו במהלכו צפו האורחים בהצגות הפסטיבל, בתיאטרוני הרחוב ובאירועי החוצות וסיירו בעכו העתיקה.

עיטור 'יקיר פסטיבל עכו' הוענק השנה לאיציק ויינגרטן, שחקן, במאי ומחזאי אשר כיהן כמנהל אמנותי של פסטיבל עכו בשנים 96 ו- 97 וחבר בצוות ההיגוי של הפסטיבל, על תרומתו לקידום הפסטיבל, עשייתו האמנותית המבורכת והמשך הקשר בהכשרת דור העתיד של התיאטרון בישראל. ולחאלד אבו-עלי, שחקן ובמאי, החל את דרכו ב'מרכז לתיאטרון של עכו' לפני 20 שנה. במהלך כל השנים יצר, ביים ושיחק בהפקות שהועלו בבכורה בפסטיבל עכו ובמסגרות שונות בארץ. פועל ותורם רבות למערכת היחסים יהודית ערבית בעשייתו האמנותית

שמעון לנקרי ראש העיר עכו מסר כי: "פסטיבל עכו 2007 היה הפסטיבל המוצלח ביותר בשנים האחרונות. מעבר לססגוניות ולאיכות ההצגות, מעבר למאות האלפים שגדשו את רחובות העיר ושווקיה, בלטו השנה המופעים אשר הגיעו משמונה מדינות מהעולם, שהשלימו את האווירה הקסומה והמיוחדת של הפסטיבל לתיאטרון ישראלי אחר. אני גאה בעובדי העירייה, שהפיקו באופן מוצלח ביותר את הפסטיבל השנה ומודה לעשרות עובדי הפסטיבל, היוצרים, השחקנים, הבמאים, המחזאים, התפאורנים, אנשי הסאונד והמפיקים אשר יחד איתנו גרמו לחוויה בלתי נשכחת למבקרים הרואים בפסטיבל עכו את פסטיבל התיאטרון המוביל בארץ"


השנה הוענקו בפסטיבל עכו 2007 שני פרסים: פרס הפסטיבל להצגה הטובה 2007 בסך של 30,000 ₪. ופרס קרן תרבות אמריקה-ישראל בסך של 25,000 אלף ₪, ליוצר/ת המבטיח, למימוש יצירתו/ה הבאה.
'המרכז הבינלאומי לסדנאות לאמנויות הבמה' העניק שתי מלגות להשתתפות בסדנאות הקיץ לשחקנים מצטיינים שנבחרו מתוך הפקות הפסטיבל.

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר מופק ומנוהל על ידי עיריית עכו בשיתוף החברה לפיתוח עכו העתיקה והוא מתקיים בתמיכת משרד המדע, הטכנולוגיה התרבות והספורט - מינהל התרבות והאמנות, עיריית עכו, הרשות לפיתוח הגליל, מפעל הפיס, הסוכנות היהודית, קרן ברכה, קרן קשת, קרן, קרן ריץ' והמשרד לקליטת העלייה.

סופשבוע פסטיבל עכו בתל-אביב בתאריכים 11.10.07 עד 13.10
מיטב מהצגות הפסטיבל ותיאטרוני הרחוב יועלו בסוף השבוע בתל-אביב,
בתיאטרון הסימטה ובתיאטרון צוותא
למידע והזמנת כרטיסים טל: 03-6812126


רצ"ב החלטת חבר השופטים לפסטיבל עכו 2007

החלטת חבר השופטים לפסטיבל עכו 2007 (3 באוקטובר 2007)
עם חבר השופטים נמנו: יהושע סובול יו"ר, פרופ' עוז אלמוג, ענת מסנר מעצבת תפאורה, הסופרת ומבקרת התיאטרון רזה בקרייה, מלי אוחנה מפיקה עצמאית ומנהלת הפקות ליחסים בינלאומיים בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים,

פרסי פסטיבל עכו 2007:

בפעם ה- 28, כמו מידי שנה ושנה, חוזר ומתרחש בעכו נס קטן: יוצרים צעירים בכל תחומי היצירה התיאטרונית, מפתיעים את הקהל בעוצמת היצירתיות, המקוריות, הכישרון, ההתלהבות, המסירות והנכונות לצאת להרפתקה אמנותיות ולחיפוש צורות ביטוי חדשות ולא שגרתיות.

השנה הצטיינו ההצגות במגוון הנושאים הרחב בהן עסקו. לאחר דיונים סוערים, הגיע חבר השופטים להחלטות הבאות:

חבר השופטים החליט להעניק את פרס עיריית עכו להצגה הטובה של פסטיבל עכו 2007 להצגה 'היטלר, הרובוט והסכין', בסך של 20,000 ₪.
המחזאי בעז דבי כתב מחזה המטפל ברגישות במה ובכישרון כתיבה בולט בנושא הטעון של המפגש בין נפשם הרכה של נערים ונערות מתבגרים לבין האטימות והאלימות של עולם המבוגרים כפי שהוא מצטייר מנקודת מבטם של בני הנעורים וכך הוא ממחיש את המתח בין חופש הפרט לחברה.
יעל טילמן בעבודת בימוי שמצטיינת בהדרכת צוות שחקנים מעולה ובשימוש נבון בחלל, הצליחה להעניק חיי במה מרתקים למחזה
כמו כן מצאנו לראוי לציין את עבודת הוידאו של טטיאנה שניטקה וברק בן דב, את המוזיקה של יאיר קז והתאורה של עדי שימרוני.

חבר השופטים החליט להעניק את פרס קרן תרבות אמריקה-ישראל בסך של 25,000 ₪, פרס ליוצר/ת המבטיח ליוצרת אביטל דבורי על יצירתה 'טרנקילה' למימוש יצירתה הבאה.

אביטל דבורי יצרה הצגה רבת רבדים, המשלבת בהצלחה רבה אקרובטיקה, ליצנות, בובנאות, קוסמות ועיצוב חלל, כשכל אחד מהמרכיבים הללו משובח בפני עצמו, והשכילה ליצור יחד עם צוות השחקנים הוירטואוזי הצגה פיוטית, מצחיקה ואסטטית המצליחה לחצות את הקיר הרביעי ולגעת בקהל.

לציין לשבח את היוצרת רינת מוסקונה ביצירת 'יושבים' על חיפוש פורמט חדש לאירוע התיאטרוני וניסיון לפתח מערכת חדשה של יחסים בין הקהל להתרחשות התיאטרלית.

ציון לשבח על עיצוב התפאורה ועבודת הוידאו בהצגה "זה כמו להרוס רק הפוך", ליוצרים רונה שגיא וזאב לוי שיצרו יחד ויזואליה מרתקת, חכמה ורבת קסם.

ציון לשבח להצגה "המאה השלושים", ליוצר ארי רמז- על העיבוד רב ההשראה לשירים ולטקסטים של המשורר דוד אבידן, למעצב התאורה יעקב סליב- על עבודת תאורה יצירתית שמצליחה לברוא חללים ועולמות יש מאין, למוזיקאי רן בגנו- על יצירת סביבה צלילית והלחנה המפרשת את עומקם של השירים ומקרבת אותם לקהל.

ציון לשבח לשלושת השחקנים אורית זפרן, זאב שמשוני ואייר וולפה, שהגישו קונצרט קאמרי מלוטש לשלושה שחקנים וטקסט.

מלגות סדנאות הבמה "לשחקנים המבטיחים":
לשחקן נידאל בדרנה – על משחקו בתפקיד הדחליל בהצגה "השדה האחרון", נידאל בדרנה הצליח לעצב באמצעים מינימלים דמות אניגמטית ומרגשת של דחליל שקם לתחייה.
לשחקנית טל לוי - על תפקידה מרית בהצגה היטלר, הרובוט והסכין. טל לוי יצרה דמות מורכבת ושבירה של נערה מתבגרת בעבודת משחק כנה ונוגעת ללב.

טל' מטה הפסטיבל: 04-9552541  |  טל' מטה אירועי חוצות: 04-9552536
© כל הזכויות שמורות לפסטיבל עכו

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים